Markízy


Markízy nám slúžia na tienenie a ako ochranná strecha nad oknami alebo dverami. Pokiaľ si chcete vybrať markízu, tak vám poradíme na našej stránke.markízy

Poznáme niekoľko druhov markíz a môžeme ich rozdeliť na niekoľko hlavných kategórií a každá má ešte svoje podkategórie. Medzi hlavné kategórie patrí rozdelenie podľa toho či sú markízy pevné alebo výsuvné.

Pevné markízy sú odolné proti poveternostným vplyvom a tak isto sú veľmi kvalitné a pevné a hlavne majú dlhú životnosť. Pevné markízy ešte môžeme rozdeliť na to či ide o nástenné markízy, ktoré sú vyrábané podľa požiadaviek a na želanie zákazníka. Nástenné markízy môžeme vidieť napríklad na obchodoch, ako stabilná ochrana vstupných portálov, ako elegantný doplnok reštaurácií alebo obchodov a tak isto samozrejme na rodinných domoch. Ďalšou podkategóriou pevných markíz sú samostatne stojace markízy.

Výsuvné markízy sú praktické pre slnečné clony, ktoré vás budú chrániť pre slnečnými lúčmi a tak isto pred prípadným dažďom. Tak isto sú vyrábané podľa požiadaviek zákazníka a sú nádherným doplnkom pre vaše balkóny, terasy a pod. Výsuvné markízy sú tak isto veľmi zaužívané pri obchodoch na oknách, kde zakrývajú a chránia výklady pred slnečnými lúčmi a prípadným dažďom, ktorý by mohol na okná padať. Výsuvné markízy majú tak isto niekoľko podkategórií a tak isto môžu byť ručne ovládané a tak isto aj elektricky, ktoré sú v dnešnej dobe už viac zaužívané. Výsuvné markízy sa vyrábajú veľmi pevné, aby mohli zatieniť aj veľkú plochu.