Žalúzie plisé


Plisé čiže textília s umelo vytvorenými záhybmi je často používaná ako zaujímavý žalúziový systém.žalúzie plisé

Plisé má špeciálne upravený povrch, ktorý odoláva priľnutie prachu a iných nečistôt. Tento typ žalúzií sa vyrába v mnohých rôznych farebných prevedeniach, a pri robení si môžete zvoliť aj rôznu intenzitu priesvitnosti. Tento typ žalúzií býva použitý tam, kde nemožno využiť iné druhy žalúzií či roliet. Žalúzie plisé sú aj dekoratívnym prvkom, ktorý zmení celý interiér.

Žalúzie plisé sú používané predovšetkým ako tienenie u atypicky riešených okien (ako sú napríklad kruhové, polkruhové, šikmé a iné okenné tvary). Je možné tieto žalúzie využiť aj na strešné okná či do zimných záhrad. Plisé žalúzie sa montujú do okenného krídla a na rám okna. Výhodou plisé žalúzií je možnosť aplikácie do každého okna.plisé

Základným materiálom žalúzií plisé je 100% polyester. Je však možné, vybrať si aj medzi inými materiálmi, ktoré znižujú teplotu slnečného žiarenia.

Ako sa tieto žalúzie ovládajú? Rovnako ako u interiérových žalúzií je niekoľko možností ovládania. Tým prvým spôsobom je klasické ovládanie pomocou šnúrky, druhou možnosťou je madlo alebo môžete zvoliť elektrické ovládanie pomocou motora. Záleží len na vás, akej variante dáte prednosť.

Plisé žalúzie sú obľúbeným elegantným prvkom, ktorý dotvára príjemnú atmosféru a čaro domova. Je však možné žalúzie využiť aj v nebytových priestoroch ako sú napríklad kancelárie. Aj tu bude plisé moderným riešením interiéru.