Tieniaca technika


Tieniaca technika je dnes veľmi rozšírená a nemala by chýbať v žiadnej modernej domácnostitieniaca technika. V prípade, že rekonštruujete vaše súčasné bývanie, zvážte možnosť dorobenia si tieniacich prvkov. Praktickosť a estetickosť je základnou funkciou tejto techniky. Úlohou spomínanej techniky je okrem zamedzovania slnečných lúčov do miestnosti tiež zníženie hluku. Výhodou je aj tepelná izolácia. Obstaranie tieniacich prvkov obnáša vysokú investíciu. Tá sa vám však po čase opäť navráti.

Tieniaca technika ponúka širokú škálu farebných prevedení s mnohými odtieňmi a dekormi, preto je možné ju umiestniť do akéhokoľvek interiéru či exteriéru. Rôzne typové prevedenia uspokoja aj toho najnáročnejšieho klienta.

Tieniacu techniku delíme na interiérovú ​​a exteriérovú. Interiérovú ​​tieniacu techniku tvoria vertikálne aj horizontálne žalúzie, plisé žalúzie, japonské steny, rímske rolety, textilné aj bambusové rolety. Okrem posledne spomínaného prvku sú všetky typy v rôznych farebných odtieňoch. Interiérové ​​tieniace prvky poskytujú interiéru nielen príjemnú atmosféru, ale aj osobitý dizajn.

Medzi exteriérové ​​tieniace prvky patria vonkajšie žalúzie, ktoré utvárajú konečný vzhľad celej budovy. Ďalej sú to exteriérové ​​rolety, okenice a markízy. S výnimkou posledne menovaného majú exteriérové ​​tieniace prvky okrem funkcie zatieňovania aj funkciu ochrannú. Tieto vonkajšie prvky ochraňujú nielen váš majetok, ale aj vaše súkromie pred zvedavými pohľadmi zvonku.

Vzhľadom k tomu, že sú na výrobu tieniacich prvkov použité vždy vysoko kvalitné materiály, majú tieto tieniace prvky dlhú životnosť a ľahko sa udržujú.