Závesy a záclony


Záclona aj záves sú textilné doplnky. Hodia sa skoro do každého priestoru. Záclona a záves sú vhodné do bytov, hotelov, reštaurácií, ale aj na úrady, pretože dokážu nielen ovplyvniť celkový ráz interiéru, ale aj vytvoriť útulné prostredie.Záclony a závesy

Zakúpiť môžete kusové záclony, ktoré boli ušité už na typový rozmer a zároveň sú opatrené riasiacou páskou. Najpoužívanejším typom záclon sú voálové záclony. Tento typ záclon je jednoduchý a univerzálny. Na výber sú aj farebné záclony, žakárové aj vyšívané záclony. Ponuka je naozaj široká.

Milovníci prírodných farieb s kombináciou jednoduchých vzorov iste ocenia prírodné závesy. Módnym hitom poslednej doby sú prevažne povrázkové záclony, ktoré sa dajú zohnať v rôznych farebných prevedeniach. Tieto záclony stoja v popredí trendového záujmu. Dôvodom nie je len vzhľad, ale aj možnosť ľubovoľných úprav. Detskú izbu rozžiaria farebné záclony so závesmi, ktoré vašej ratolesti vykúzlia úsmev na tvári. Čo sa týka látok, i ten najnáročnejší zákazník si určite vyberie. V prípade, že si voľbou látky a vzoru nebudete istý, môžete sa obrátiť aj na dizajnéra, ktorý vám rád pomôže.

Typov, farieb, materiálov i možných kombinácií použitých na záclonách a závesoch je nepreberné množstvo. Je len na vás či máte radšej jednoduchosť a prirodzené farby či radi experimentuje a každučký detail musí byť perfektný. Zároveň by ste mali zvážiť to, že záclony i závesy budete mať dennodenne na očiach.

Závesy a záclony nie sú len jednoduchým dizajnovým prvkom, ktorý zútulní každý domov, ale ich úlohou je aj zatienenie pred zvedavými pohľadmi zvonku. Závesy aj čiastočne redukujú denné svetlo v interiéri.
 

´