Vonkajšie žalúzie


Žalúzie sú dnes štandardnou súčasťou väčšiny okenných systémov. Okná sú najčastejšie vybavené interiérovými žalúziami. Dnes sa však stále častejšie môžeme stretnúť i exteriérovými žalúziami.

Prečo zaobstarať vonkajšie žalúzie?vonkajšie žalúzie

Tieto žalúzie dokážu zatienením znížiť teplotu v miestnosti, čím v interiéry získate príjemnú klímu. Výhodou je možnosť prirodzeného vetrania bez nutnosti zníženia slnečnej ochrany. Tie sú z vonku veľmi pekné a často aj štýlové, nehnuteľnosti dodávajú ešte väčšiu atraktívnosti.

Ako vyzerajú vonkajšie žalúzie?

Vonkajšie žalúzie sú zvyčajne vyrobené z odolnejšieho materiálu. Vo vonkajšom, exteriérovom prostredí sú totiž vystavené rade nepriaznivým podmienkam. Vonkajšie žalúzie by mali bez problémov odolávať vode, ale napríklad aj vetru alebo námraze. Vonkajšie žalúzie sú štandardne vyrobené z plastu alebo hliníka, môžete sa však stretnúť aj s inými materiálmi výroby.

Vonkajšie žalúzie sú v súčasnosti k dispozícii v najrôznejších veľkostných prevedeniach. Je tak zaistené, že vždy vyberiete žalúzie, ktoré rozmerovo vyhovujú vášmu oknu. Aj čo sa týka štýlového a farebného prevedenia, je ponuka značne vysoká.

Ako vonkajšie žalúzie namontovať?

Vonkajšie žalúzie by ste mali vždy kupovať od firmy, ktorá sa produkciou a montážou exteriérových žalúzií zaoberá. Pamätajte však na to, že vonkajšie žalúzie by mal inštalovať a nastavovať vždy profesionáli, jedine tak bude zaistená maximálna spokojnosť.