Rozdelenie markíz


Okrem rozdelenia podľa značiek markíz poznáme aj rozdelenie podľa použiteľnosti a podľa technických parametrov výsuvných markízRozdelenie markíz

Markíza ŠTANDARD je vhodná najmä do rodinných domov na terasy a balkónové posedenia. Konštrukcia je z hliníka, ktorá je v základnom prevedení sivo - bielej farby. Prípadne môže byť prevedenie markízy aj v iných farbách podľa požiadaviek zákazníka. Markíza štandard má oceľový nosný profil pre dobrú stabilitu a pevnosť. Vyrábajú sa s manuálnym alebo elektrickým pohonom, ktorý sa ovláda vypínačom alebo ovládačom. 

Markíza EASY má zalamovacie ramená a tým sa líši od markízy štandard. Je postavená na menšom nosnom profile (30 x 30 mm). Tak isto sú k nim vyrábané mini oceľové nosné profily kvôli pevnosti a proti prípadným horším poveternostným podmienkam.  

Markíza COLOR je vylepšenie markízy štandard, keďže konštrukcia je obohatená o čelný profil s odkvapovým žľabom. V kĺbových častiach boli tak isto nahradené ložiská, keďže pôvodné klzné ložiská nahradili nové oceľové ložiská. 

Markíza PERGOLA je veľmi odolná voči vetru a tak isto má vysokú kvalitu a stabilitu. Jej konštrukcia je oceľová a pozinkovaná a v prípade požiadavky zákazníka aj nerezová. Vďaka tomu sa môže vysunúť až do výšky 6 m. Pri tejto markíze je možné len ručné ovládanie. 

Markíza PRAKTIK je výsuvná markíza bez nosného profilu. V cenovom porovnaní je výhodnejšia ako markíza štandard. Ovládanie môže byť ručné alebo aj elektricky.