Typy markíz


Výsuvné markízy majú niekoľko podkategórií, ktoré sa líšia oproti tomu, kde ich môžeme nájsť najčastejšie a tak isto podľa toho aké veľké majú nosné ramená a tak isto ich môžeme rozdeliť podľa značiek, ktoré poznáme napríklad sú to SIRCOMA, ALANIS, KLASIK alebo SMART. Tieto markízy môžeme ovládať aj elektrickým pohonom jednoduchým vypínačom alebo najnovšie aj diaľkovým ovládačom. 

markízy

Markízy SIRCOMA sú na trhu najpredávanejšie na zatienenie terás a sedení pri rodinných domoch či na balkónoch. Markízy SIRCOMA sú vhodné aj pre komerčné a firemné prevádzky, ale využívajú ich aj majitelia rodinných domov. Výsuvný volán sa vyrába podľa požiadaviek zákazníka a môže byť až vo výške 6,5 m.

Pri markízach ALANIS sa dá sklo ramien regulovať od 0 do 90 stupňov. V porovnaní kvality s cenou sa tieto markízy zaraďujú medzi najobľúbenejšie a najpredávanejšie markízy na trhu. 

Markízy KLASIK majú u nás už niekoľkoročnú tradíciu a medzi ľuďmi sú tak isto veľmi obľúbené a zaužívané. Vynikajú hlavne svojou jednoduchosťou a osvedčenými tvarmi od všelijakých designérov. Na markízy KLASIK sa zameriavajú aj taliansky designéri, ktorí patria medzi najlepších na svete a dokážu vytvoriť prevedenie markízy na mieru a podľa požiadaviek zákazníka. 

Markízy SMART sú ideálne pre domácnosti a každodenné zatienenie slnečných lúčov. Oproti markízam KLASIK majú plastové krytky na konzolách držiacich navíjací valec. Markízy od SMARTu vám príjemne môžu spríjemniť život na terase alebo balkóne a tak isto môžu okrášliť vaše fasády domu.