Japonské steny


Japonské posuvné steny patria medzi veľmi atraktívne tieniace techniky, ktoré sa podobne ako rímske rolety stali obľúbené hlavne v súčasnej dobe. Ide o veľmi originálne zatienenie interiéru a toto riešenie odporúčame použiť všade tam, kde sú požiadavky na zatienenie veľkej plochy. Ďalšou výhodou japonských stien je, že sa dajú použiť nielen k zatieneniu, ale zároveň taktiež pre optické rozdelenie veľkých obytných priestorov na menšie časti. Inštalujeme ich napríklad do moderných bytových domov alebo strešných nadstavieb.

Japonské steny a ich prevedenie

japonské stenyPri voľbe materiálu sa medze nekladú, záleží iba na vkuse a prianie zákazníka. Môže sa jednať o textilne materiály až po skutočne orientálne steny z ryžového papiera, trstiny či bambusu. Absolútnym hitom sú panely z farebných plastov. Každý panel je nutné zaťažiť tyčkami, ktoré sú navlečené v dolnom okraji látky. Podľa zvoleného materiálu sa odvíja aj starostlivosť o túto stenu. Textilne materiály sa dajú jednoducho vyprať, pred praním len vyberieme závažie. Látka sa nemusí ani sušiť. Jednoducho ju ešte vlhkú pripevníte späť a zaťažíte závažím.

Medzi hlavné výhody japonských stien patria veľmi elegantný dizajn, ľahká a rýchla montáž a jednoduchá obsluha. Japonské steny sú tvorené jednotlivými panelmi, ktoré sa posúvajú vo vodiacej lište. Celkový počet potrebných panelov je daný rozmerom steny podľa priestoru k zatieneniu. Podľa toho volíme počet drážok v hliníkovom profile a typ otvárania. Panely sa dajú zhrnovať buď od stredu alebo celkovo na ľavú či pravú stranu. Jednotlivých panelov môžete mať hneď niekoľko, potom veľmi jednoducho podľa nálady alebo ročného obdobia zmeníte celý interiér.