Interiérové rolety


Už vás nebaví neustále čistiť klasické žalúzie? Nemáte radi nepríjemný slnečný svit prechádzajúci oknami? Chcete mať moderne riešený interiér s estetickým vzhľadom a príjemnú atmosféru bývania? Chcete si vyberať zo širokej škály farebných odtieňov roliet? Ak je vašou odpoveďou štyrikrát áno, neváhajte a vyskúšajte nádherné interiérové rolety, ktoré splnia všetky vaše priania!

Výber roletyinteriérové rolety

Čo sa týka výberu rolety, tak najprv by ste sa mali rozhodnúť, či chcete roletu na okno alebo nad okno a vlastne podľa toho aj môžeme deliť interiérové rolety na:

Interiérové rolety nad okná

Tieto rolety sú buď klasické interiérové rolety, alebo tzv. rímske rolety. Rozdiel medzi nimi je taký, že rímske rolety sa navíjajú po sekciách a interiérové sa navíjajú na trup. Rolety sa navíjajú rovnako ako žalúzie, retiazkovým systémom, kľukovým ovládaním alebo dokonca aj motoricky, ktoré sa väčšinou používa pri zakrytie väčších plôch. Môžu mať aj brzdiaci systém, takže ich zastavíte bez problémov kdekoľvek chcete bez zbytočného uchycovania ovládacej retiazke.

Interiérové rolety na okná

To sú rolety umiestnené priamo na krídle okna. Hore na okne je kazeta, na ktorú sa navíja roleta a je vedená v lištách v okne. Tento typ interiérových roliet veľmi pripomína obyčajné žalúzie. Typy látok sú rovnaké ako u roliet umiestnených nad okno. Tieto rolety disponujú tiež brzdiacim systémom a ovládanie je väčšinou retiazkové.

Rolety je možné upevniť takmer na všetky okná. Nielen teda do obyčajných, ale aj do strešných okien, štúdiových alebo do okien zvláštnych tvarov napríklad trojuholníkové, lichobežníkové rolety atď..

Výber látky

interiérové roletyLátky sa delia na dekoratívne a zatemňujúce. Látky teda vyberáte podľa toho, k akému účelu ich potrebujete. Môžete vyberať z veľmi rozsiahleho sortimentu látok, ako sú obyčajné jednofarebné látky s možnosťou výberu mnohých odtieňov, látky vzorované, látky s motívom alebo exkluzívne látky so štruktúrou. Výber záleží len a len na vás, takže sa pri fantázii medze nekladú!