Okenice


Okenice boli predtým typické predovšetkým pre chalupy, ktoré slúžili len k víkendovému bývaniu. Ich funkciou bolo prevažne ochrániť majetok umiestnený v priestore, ktorý bol celý týždeň neobývaný. Dnes sa však okenice stávajú módnym hitom, ktorý býva k videniu aj na novostavbách či pri renovácii starých fasád. Okenice sa teda hodia ku každému typu stavieb a to predovšetkým vďaka širokej ponuke rôznych prevedení, ktoré sa na dnešnom trhu vyskytujú.okenice

Okenice sú v dnešnej dobe štýlovým prvkom, ktorý spoluvytvára celkový vzhľad stavby. Rovnako ako predtým aj dnes okenice chránia predovšetkým interiér budovy pred vniknutím zlodejov i samotné životy obyvateľov, ktorí tu bývajú. Okenice však plnia aj funkciu ochrany pred slnečným žiarením a nepriaznivým počasím. Ďalšou výhodou je zamedzenie hluku a úniku tepla. Okenice teda oceníte ako v slnečných, tak i chladných dňoch. Okenice tiež slúžia k zachovaniu súkromia. Okenice môžete ovládať buď manuálne, alebo diaľkovým ovládačom pomocou elektrického motora.

Prevedenie okeníc

Čo sa týka materiálového prevedenia, je ponuka široká. Útulne pôsobia predovšetkým okenice vyrobené z dreva. Hliníkové okenice sa naopak vďaka svojim funkčným vlastnostiam a dizajnu hodia k moderným novostavbám. Zvoliť môžete aj plastové okenice, ktoré sú odolné voči poveternostným podmienkam a majú dlhú životnosť. Pri robení okeníc si môžete zvoliť také, ktoré sa otvárajú klasicky, na výber sú aj skladacie, posuvné, či rozťahovacie.

Okenice sú tým správnym bezpečnostným doplnkom, ktorý ochránia nielen váš majetok, ale aj vaše súkromie. Zároveň iste každý ocení ich dlhú životnosť a predovšetkým bezúdržbovosť.