Predokenné rolety


Predokenné rolety patria medzi tradičný a obľúbený spôsob zatienenia a zabezpečenia okien i dverí.exteriérové rolety

Rolety nielen regulujú osvetlenie v budove, ale aj zamedzujú prístupu tepla v letných horúcich dňoch. Exteriérové ​​rolety sú potrebné aj v zimnom období, pretože tepelne izolujú. Ochrana pred únikom tepla je značná. Vedľa tepelnej izolácie sa rolety vyznačujú aj tým, že znižujú hlučnosť, ktorá prichádza zvonku. Ďalšou výhodou týchto roliet je aj bezúdržbovosť. Naopak nevýhodou je vyššia nákupná cena. Táto investičná náročnosť sa vám, ale po určitom čase opäť vráti a to vďaka úspore energie pri vykurovaní. Vzhľadom ku všetkým výhodám stojí za to o obstaranie vonkajších roliet aspoň uvažovať. Existuje aj možnosť obstarania integrovanej siete proti hmyzu.

Iste každý ocení aj to, že sa exteriérové ​​rolety dajú kúpiť nielen pri novostavbách, ale aj pri rekonštrukcii budovy.

Spôsobov ako rolety ovládať je niekoľko. Vedľa manuálneho ovládania kľukou alebo navíjačom je možné zvoliť variantu elektrického ovládania pomocou diaľkového ovládača alebo nástenného vypínača.

Pri výbere exteriérových roliet môžete vyberať z mnohých kombinácií a farebných prevedení. Predokenné roletyPredokenné rolety dotvorí vzhľad nielen vášho domu, ale aj nebytových priestorov. Obstaraním exteriérových roliet urobíte správne rozhodnutie, ktoré vám zaistia bezpečnosť vášho domova. Vonkajšie rolety významne chránia váš majetok pred zlodejmi aj súkromie pred zvedavými pohľadmi. Zároveň vďaka roletám ušetríte za náklady na energiu. V čase, keď sú energie predražené, je nutné premýšľať, kde všade sa dá ušetriť.